ADK SİGORTA

ÇALIŞMA SİSTEMİ

İrtibat telefonlarımızla veya İnternet sitemiz üzerinden bize yapacağınız başvuru sigorta ve hasar uzmanlarımız tarafından detaylıca değerlendirilir. Aracınızda oluşan hasarın değer kaybına sebebiyet verip vermeyeceği ve kusur durumuna göre karşı taraftan tahsili imkanı olup olmadığı konusunda tarafınıza bilgi verilir.

Aracınız hasar gördükten sonra uğradığı değer kaybı hasar uzmanlarımız tarafından yaklaşık olarak tespit edilip tarafınıza bilgi verilir.

Şirket Avukatlarımız adına “aracın plakası ve değer kaybının tahsili ile sınırlı” olmak üzere vereceğiniz avukatlık vekaletnamesinden sonra aracın gerekli belgeleri ve dökümanları hazırlanıp işlem başlatılır.

Aracın tahmini değer kaybını ödemesi için karşı tarafın sigorta şirketine vekaleten ihtar çekilir. 15 iş günü içerisinde değer kaybını ödemesi istenir.

Bu aşamada sigorta şirketi bir kısım ödeme yapabilir, yahut hiç ödeme yapmaz.
Değer kaybının tamamı ödenirse işlem sonuçlanır.
Sigorta şirketi kısmi ödeme yapar yahut, hiç ödeme yapmaz ise süreç devam eder.

Sigorta şirketi tarafından ödenmeyen yahut kısmi ödemeden sonra kalan alacağın tahsili için Sigorta Tahkim Komisyonu yahut Mahkeme yahut İcra Müdürlükleri gibi yasal yollarla alacağın tahsili için gerekli hukuki prosedür vekaletname verdiğiniz konusunda uzman şirket avukatlarımız tarafından başlatılır ve sonuçlandırılır.

Ticari Araçlar Kazanç Kaybı

Ticari Araçlarda Kazaya uğrayan aracın tamir süresi boyunca kullanılamaması araç sahibine zarar vermektedir. Çünkü bu süre içinde araç sahibi örneğin araç kiralık araçsa aracı kiraya verememekte ve bu sebeple kazancından mahrum olmaktadır. Yahut servis minibüsü servis hizmeti verememekte otobüs ise taşımacılık işini tamir süresince yapamamakta bu sebeple kâr kaybı doğmaktadır.

Ticari kullanıma tahsis edilmiş araçlarda sigorta firmalarının ikame araç uygulaması yoktur. Bu şartlarda kusuru ile zarara sebebiyet vermiş karşı araç sürücüsü ve araç sahibi zarardan sürücünün kusuru oranında müştereken ve müteselsilen sorumludur.

Ayrıca tamir süresinin uzaması yahut hasar bedelinin ödenmemesi aracın pert olması halinde ise pert bedelinin veya hasar  ödenmesinin geciktiği hallerde de benzer mantıkla zararın karşı taraftan yahut sigorta şirketinden tahsili mümkün olmaktadır.

İŞLEMLERİN BAŞLATILMASI

Bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

 TİCARİ BEKLEME TAZMİNATINDA ZAMAN AŞIMI

Tamir sürecinde bekleme zararları için zaman aşımı süresi 2 yıldır. İki yıl içinde kaza yapmışsanız tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için bizi arayın!

ADK Hakkında

ADK, uzman kadrosu ve hukukçularıyla türlü iştirakleri olan bir girişimdir. Trafik kazası sonucu yaşanması muhtemel tüm mağduriyetlere tek elden hizmet vermekte ve bu sayede mağdur olan kazazedelerin işlemlerini daha kısa sürede sonuçlandırmaktadır.

ADK, kaza sonrası size hasar ve tazminat alanında uzman kadrosu ile profesyonel destek sunar. Mağduriyetlerinizi masrafsız ve risk olmadan sonuçlandırır. Kiralık araç, tamir, araç değer kaybı, yaralanmalı veya ölümlü tazminat dosyalarınız uzman hukukçularımız, bağımsız eksperlerimiz ve sigorta uzmanlarımız tarafından ele alır ve detaylı analizlerden geçirilerek sonuçlandırılır. Bu aşamada müvekkillerimizin cebinden tek kuruş çıkmaz.*

Sigorta ekibimiz aracınızın hasarlarını ve tamir sonrası oluşacak değer kaybının incelenmesini tespiti yönünde bilirkişi desteği sağlar. Yaralanmalı-ölümlü dosyalarınız şirket avukatlarımız tarafından takip edilir/sonuçlandırılır.Destekten yoksun kalma tazminatı, araç değer kaybı, eksik ödenen tazminat dosyaları, iş gücü(efor) kaybı tazminatı, kısacası trafik kazası sonucu yaşanan bütün mağduriyetlere tek elden hizmet verir ve bu sayede koordineli ve hızlı sonuç alınmasını sağlar.

Neden Biz?

*Davanız tamamen Alanında Deneyimli Şirket Avukatlarımız tarafından takip edilir/sonuçlandırılır.
*Davanız sonuçlanıncaya kadar hiçbir ücret talep edilmeyecektir.
*MASRAF YOK / RİSK YOK – %100 TAZMİNAT GARANTİSİ!
*Hasar tamiri ve değer kaybı,gelir kaybı tespiti
*Uzman Bilirkişi desteği
*Trafik kazası sonucu yaptığınız bütün masrafların tahsili
*Profesyonel destek


Firma Yetkilisi : KENAN FURTANA
Sektörü :
Adres : Dr.Cemil Bengü Caddesi No:34 Kat:3 Daire:7 Balcı İş Merkezi Hürriyet Mah. KAĞITHANE / İSTANBUL
Mail : info@adk-sigorta.com
Telefon : 0212 241 18 11
Mobil : 0530 934 74 83
Web Sitesi : http://www.adk-sigorta.com/