Sivas İş Platformu’ndan Sivas’a çıkarma

Sivas İş Platformu (SİP) üyeleri, Sivas’a çıkarma yaptı. 25 kişilik Sivas İş Platformu heyeti, 3 günlük ziyaretleri kapsamında çeşitli ziyaret ve incelemelerin yanı sıra İş Geliştirme Toplantısı da yaptı.
Sivas İş Platformu, 6-7-8 Mart tarihlerine arasında Sivas’a iş gezisi düzenledi. 25 kişilik Sivas İş Platformu heyetinin, Sivas’ta ilk durağı Valilik oldu. Sivas İş Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Doğan ve beraberindeki heyet, Sivas Valisi Âlim Barut’un makamında ziyaret etti. Başkan Erdal Doğan, Platform hakkında bilgi vererek, “İstanbul’daki işadamları arasında başlattığımı ticari dayanışmayı Sivas’taki işadamlarımız ile devam ettirmek istiyoruz. Bunun için heyet olarak muhtelif ziyaretler yapmak üzere Sivas’tayız. Ayrıca memleket havası alarak sıla-i rahim de yapmış olduk” dedi.

VALİ BARUT: İŞ ADAMLARIMIZ, SİVAS’IN İMKÂNLARINI DEĞERLENDİRMESİ LAZIM 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Âlim Barut ise, şunlar söyledi:
“Doğduğunuz memleketle ilişkiyi kesmemeniz gerçekten güzel bir duygu. İstiyorum ki siz de kazanın Sivas da kazansın. Sivas’ı ekonomik olarak ele aldığımız da madencilik yönünden çok güçlü bir şehir. Hayvancılığa ve tarıma dayalı gıda sektörüne yatırım yapılabilir. İlimiz, ulaşım olarak Karadeniz- Akdeniz bağlantısı ve hızlı tren ile birlikte yolcu ve yük taşımacılığında çok daha iyi seviyeye gelecek. 2 Organize Sanayi Bölgesini de içinden demiryolu geçecek şekilde planlıyoruz. İş adamlarımız, bu imkânları değerlendirmesi lazım. Bu imkânlar elinde sermayesi oluşmuş Sivaslı kardeşlerimizin emrindedir. Sizlere nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

BAŞKAN AYDIN: SİVAS’A KİM BİR ÇİVİ ÇAKARSA MEMNUN OLURUZ
Valiliğin ardından Belediyeye geçen Sivas İş Platformu üyeleri Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti.
Başkan Aydın ile bir süre sohbet eden heyet, Platform hakkında bilgi verdi, çalışmalarını anlattı.
Başkan Aydın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz yıllarca yatırımcılarımızın Sivas’a yatırım yapması talebinde bulunduk, aslında bu yanlış bir stratejiydi. Biz yatırım için gerekli altyapıyı yaparsak biliyoruz ki yatırımcı Sivas’a gelir ve bugün bu çalışmalara hız verdik” dedi.
Son olarak Sivas’ın 5 yıldızlı otel ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Aydın, “Termal alanların bulunduğu alanlara veya belediye eliyle yapılması planlanan alanlardan birine 5 yıldızlı bir otel yapımı için destek olunmasını isteyerek Sivas’a kim bir çivi çakarsa memnun oluruz ve destekçisi oluruz” ifadesini kullandı.

TİCARET ODASI’NDA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTISI
Sivas İş Platformu üyelerinin Sivas gezisinin ilk gününde son durakları Sivas Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Burada İş Geliştirme Toplantısı düzenlenirken, Platformun işleyişi anlatıldı, karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE ZİYARET
Sivas gezisinin ikinci gününe Sivas Termal ve Yaşam Merkezini ziyaretle başlayan Sivas İş Platformu üyeleri, daha sonra Organize Sanayi Bölgesi’ne geçti. Sivas İş Platformu üyeleri, ilk olarak mobilya üretimi yapan Gökler AŞ’ye ait Ofisline fabrikasını ziyaret etti. Gökler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Ofisline Genel Müdürü Göksel Aras, Platform üyelerine işletmeleri hakkında bilgi verdi verdi.
Sivas İş Platformu üyeleri, buradan Karaca Grup şirketlerinden Tiffany Mobilya’ya geçti. Karaca Grup Genel Müdürü Erdal Karaca, fabrikayı gezdirdiği Platform üyelerine şirketleri hakkında bilgi verdi. Sivas İş Platformu heyeti, yine aynı gruba ait Türkiye’nin önemli kozmetik şirketlerinden Dermokil fabrikasını ziyaret etti. Dermokil Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca, şirketleri ve ürünleri hakkın bilgi verdi. Daha sonra Sivas İş Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Doğan, Karaca’ya ziyaretin anısına plaket verdi.