Profesyonel İmaj ve Beden Dili Eğitimine yoğun katılım

Sivas İş Platformu’nun (SİP) düzenlediği “İş Hayatında Profesyonel İmaj ve Beden Dili” eğitimi yoğun katılıma gerçekleştirildi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde iş adamlarına yönelik düzenlenen İş Hayatında Profesyonel İmaj ve Beden Dili Eğitimi’ne Sivas İş Platformu üyelerini yanı sıra çok sayıda iş adamı katıldı.

Eğitim öncesi konuşan Sivas İş Platformu Başkanı Erdal Doğan, Platformu anlatan bir sunum yaptı. Doğan, Sivas İş Platformu’nun amacının Türkiye’de ve dünyada bulunan Sivaslıları “Tanı, Tanıştır, Tanın” sloganıyla bir araya getirmek olduğuna dikkat çekerek, “Sivas İş Platformu, klasik dernekçilik anlayışının ötesinde bir model ortaya koyarak, sosyal çevreyi sosyal sermaye olarak kazanca dönüştürüp, Sivaslıların gelir ve refah seviyesini arttırmaktır. İstanbul’da 3 milyon dünyada ise 7 milyon Sivaslı ile tanışma ve iş yapma vizyonunu taşıyoruz” dedi.

Sivas İş Platformu’nun Selçuklu ve Osmanlı dönemindeki Ahilik sisteminden beslendiğine belirten Doğan, Platformun işleyişi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

İŞ HAYATINDA İLETİŞİM VE İMAJ FAKTÖRÜNÜN ÖNEMİ
Daha sonra Uluslararası Sertifikalı (ICF) Yönetimi Koçu, Eğitmen Ferhat Deliktaş, iş adamlarına yönelik İş Hayatında Profesyonel İmaj ve Beden Dili Eğitimi verdi. Deliktaş, iş hayatında iletişim ve imaj faktörünün önemine dikkat çekerek; beden dili ve kişisel imaj, ilk izlenim, iş ortamına uygun giyinmek, konuşma tarzı, ses tonu, oturuş şekilleri, el sıkma türleri … gibi konularda nelere dikkat edilmesi konusunda iş adamlarını bilgilendirdi.