Klasik dernekçiliğin ötesinde bir oluşum

Sivas Gazetesi, Sivas İş Platformun’u  tanıtan tam sayfa haber yayınlandı. Gazetede yayınlanan haber şöyle;

Sivas İş Platformu, sosyal çevreyi kazanca dönüştürüyor

Dünyadaki 7 milyon Sivaslının biraraya gelerek birbirlerine iş yönlendirmesini amaçlayan Sivas İş Platformu (SİP) kuruldu.

Sosyal Girişimci olan Erdal Doğan başkanlığında her hafta Gayrettepe’teki Biz Cevahir Hotel İstanbul’da bir araya gelen SİP üyeleri, birbirlerine iş yönlendirerek, cirolarını artırmaya başladı.
DENETEAM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Doğan, gazetemize yaptığı açıklamada, Sivaslıların bin 500′ü aşkın sivil toplum kuruluşu ile düğün-dernek işlerindeki sosyal dayanışma ile Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. İş hayatında ise Sivaslıların bu dayanışmasının görülemediğini ifade eden Erdal Doğan, şöyle devam etti:
“SİP toplantıları ile özümüzde olan dayanışma değerlerini iş hayatımıza da yansıtmaya başladık. İşin dışınd ikinci bir gündeme yer verilmeyen toplantılarda işadamlarımızın birbirine yardım etmek için gösterdiği çaba ve pozitif yaklaşım sayesinde hemşehrilerimiz birbiriyle iş yapmanın keyfini yaşıyor. Farklı sektörlerde büyümeye müsait olan firmaların portföylerini ortak kullanıma açarak karlılıklarının artmasına vesile oluyoruz.”

“SOSYAL ÇEVREYİ KAZANCA DÖNÜŞTÜRMEYİ AMAÇLIYORUZ”
SİP ile Sivaslı işadamlarımızın sosyal çevresini, sosyal sermayeye dönüştürüp kazanca çevirmeyi amaçladığını kaydeden Doğan, hemşehrilerimizin kaliteli firmalarla uzun vadeli ilişkiler kurmasını ve “ağızdan ağıza pazarlama” yoluyla cirolarını artırarak refah düzeylerini yükseltmesini hedeflediklerini söyledi. Erdal Doğan, İstanbul’da 3 milyon dünyada ise 7 milyon Sivaslının olduğunu ifade ederek, SİP sayesinde Sivaslıların birbirleriyle tanışma ve bunu kazanca dönüştürme fırsatı yakalanacağını belirtti. Şuan İstanbul Avrupa Yakasında bir gruplarının olduğunu kaydeden Doğan, “Hemşehrilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaştık. En kısa zamanda Anadolu Yakasında da bir grup kurulacağız, ardından da Sivasların yoğun olduğu illerde yeni gruplar kurmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“SİVAS KARİYER İLE SİVASLILARIN İSTİHDAMINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”
Sadece işadamlarını değil, Sivaslı çalışanları da düşünerek “sivaskariyer.com” adlı insan kaynakları portalını da yakın zamanda hizmete sokacaklarını söyleyen Erdal Doğan, “Bu sayede Sivaslıların istihdamına katkı sağlayarak, işsizlik oranını düşürmeyi hedefliyoruz” dedi.