Genel Kurulumuzu yoğun katılımla yaptık

Sivaslı İş Platformu (SİP) Genel Kurulu’nu yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Sivaslıların gelir ve refah seviyesini arttırmayı hedefiyle klasik dernek anlayışının ötesinde bir model ortaya koyan Sivas İş Platformu, Genel Kurulu’nu 1 Temmuz’da Point Hotel Barbaros’ta yaptı.

Sivaslı siyasetçi, işadamı, sivil toplum kuruluşları başkanları yoğun katılım sağladığı iftarlı Genel Kurul’da konuşan Platform Başkanı Erdal Doğan, büyükşehirlere gelen hemşehrilerimizin sosyal ihtiyaçtan dolayı bin 500’e yakın köy derneği kurarak, sosyal dayanışmalarını yerine getirdiklerine ifade etti. Doğan, dünyadaki rekabetin artmasından dolayı ticari hayatta da dayanışma ihtiyacı hisseden Sivaslılar ile bir araya gelerek Sivas İş Platformu’nu kurduklarını belirtti. Şirketlerinin karını artırmak isteyen Sivaslı işadamlarını platforma üye olmaya davet eden Doğan, “Sivas İş Platformu olarak amacımız; Türkiye’de ve dünyada bulunan Sivaslıları ‘Tanı, Tanıştır, Tanın’ sloganıyla bir araya getirmek. Bu sayede, güvenilir işadamlarının sosyal çevresini ortak kullanıma açarak sosyal sermayeye dönüştürüp gelir elde etmelerini sağlamak. Bu yönümüzle klasik dernekçilik çalışmalarının ötesinde bir oluşumuz. İşin dışında ikinci bir gündemlere yer vermiyoruz” dedi.

Erdal Doğan yönetimindeki tek listeyle gidilen Genel Kurul’da İş Geliştirme Toplantılarında birinci olan üyelere plaket verildi. Ayrıca Sivaslı İş Platformu desteklerinden dolayı Dermokil Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca, Baazen Tantuni Yönetim Kurulu Başkanı Necati Genç, Vizyon 58 TV Yapımcısı Esra Polat ile SİP Koordinatörü Suzan Kalya’ya plaket takdim edildi.

Sivas’ın tanıtımına verdiği katkılarından dolayı ise “Düğün Dernek” Filmi Yönetmeni Selçuk Aydemir’e Plaket verildi. Plaketi Selçuk Aydemir adına Doruk Haktan aldı.

Programa yurtdışındaki konseri sebebiyle katılamayan Sivaslı sanatçı İsmail YK da videolu mesaj göndererek, yeni yönetimi kutladı.

Ferhan Tülmen’in sunuculuğunu yaptığı Genel Kurula, 24. Dönem Sivas Milletvekili Ali Turan, Büyükçekmece Kaymakamı Ahmet Hulusi Arat, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane Belediye Başkan Yardımcıları Mevlüt Öztekin ve Şaban Demirel, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şahin, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Genç, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Coşkun, İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İlhan Soylu, Futbolcu İbrahim Toraman, Dermokil Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca’nın yanı sıra Sivaslı sivil toplum kuruluşları başkanları ile işadamları katıldı.